2012. május 31., csütörtök

My dusty road!

pink



I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.

Movie of the week

2012. május 30., szerda

Emlékek - Memories


Déryné csókja recept


Hozzávalók:
Habcsók:
6 tojásfehérje
20 dkg darált dió
20 dkg cukor

Krém:
6 tojássárgája
0,5 dl feketekávé
15 deka cukor
2 kanál kakaó
5 dkg porcukor
15 vagy 20 dkg margarin

+pirított darált dió

Elkészítés:
Habcsók:
6 tojásfehérjét felverünk kemény habnak 20 dkg cukorral, amikor ez kész, hozzáadunk 20 dkg darált diót, és összekeverjük. A tepsit kicsit megolajozzuk, és kis halmokat rakunk távol egymástól. Jól előmelegített sütőben 10 percig erősebb lángon sütjük, azután csak szárítjuk.

Krém:
0,5 deci erős feketekávét, 6 tojássárgát, 15 deka cukrot hidegen kikeverünk. 2 kanál kakaót 1 dl vízzel felteszünk főni állandó kevergetés mellett, és amikor először látszik a lábas alja kész van. Befedve hagyjuk kihűlni. Közben 5 dkg porcukort 15 vagy 20 dkg margarinnal habosra kikeverünk, és a kihűlt krémhez adjuk, majd összekeverjük a két masszát.

Két-két habcsókot a krémmel összeragasztunk és bevonunk. A kapott krémes csókokat pirított darált dióba forgatjuk.



Nagyon finom sütemény!
So delicious cookie!

***



Nagyon jó dal!
So nice song!

***
Nagyon jó sportcipők!
So comfy sportshoes!



2012. május 21., hétfő

Bodnár Éva: Minden más – mégis...


Minden mozdulatlanság –
millió megrekedt moccanás;
Megfutamodás, mélység,
majd mérhetetlen magasság.
Minden menekülés.
Mégis – mégis megérkezés;
Mennyi megfáradt mozdulat,
mely meglódul, majd megakad –
mást magyaráz, mint megszoktad,
mégis... mindent megmutat,
mindent megfejt, megtör –
monoton módon megszakít,
mélabújával mégis mindig
megtanít... mosolyogni...
Mert minden megkezdett
mozdulatban megtalálod
múltbéli mosolyod,
s mozdulatlanságod!

2012. május 16., szerda

Gotthold Ephraim Lessing: Bölcs Náthán

 A Jeruzsálem alatt harcoló német kereszteslovagok egy csapata arab fogságba esik. Mindannyiukat kivégzik - egyetlen ember kivételével, akinek arcán Szaladin szultán fölfedezni véli rég eltünt öccsének vonásait, s ezért futni hagyja. A csodával határos módon megmenekült lovag véletlenül tanúja lesz egy tűzvésznek, és így alkalma nyílik, hogy élete kockáztatásával kihozza a házból Náthánnak, a gazdag kereskedőnek egyetlen leányát, Rechát. Szaladinnak pénzre van szüksége a háború folytatásához, s Náthánt szemeli ki hitelezőjéül. A bölcs kereskedőnek ugyan nem szokása kölcsönt adni, de ebben az esetben lekötelezettnek érzi magát, hiszen ha Szaladin nem kímélte volna meg a keresztest, Recha is elpusztult volna a tűzben. Ám közben a jeruzsálemi pátriárkának tudomására jut, hogy a városban él egy zsidó, aki még csecsemőkorában magához vett és sajátjaként nevelt fel egy keresztény leánygyermeket. Szaladint, a törvény őrét szólítja fel, találja meg mindkettejüket - a nevelöapára büntetés, a leányra kolostor vár. A kereszteslovag azonban beleszeret megmentettjébe, és éppen Szaladin védelmét kéri a pátriárkával szemben: ha elvehetné a zsidó neveltlányát, egyszeriben minden megoldódna. Csakhogy Náthán olyan információk birtokába jut, amelyek alapvetően megváltoztatják az amúgy is bonyolult helyzetet.

Gotthold Ephraim Lessing, az európai felvilágosodás egyik legnagyobb hatású alakja a XVIII. század végén írta a Bölcs Náthán-t, amelyet drámai költeménynek nevezett; ebben a keleti környezetben játszódó szövevényesen romantikus mesében mondta el, máig ható érvénnyel mindazt, amit emberségről, jóságról, türelemről gondolt. 


Nagyon tetszett!

Rendezés: 10
Jelmez: 10
Díszlet: 10
Zene: 10
Színpadi mozgás: 10
Fénytervezés: 10


2012. május 11., péntek

Áprilisi könyv - Book of April



Ugron Zsolna első regénye valóságos utazás báltermeken és mosókonyhákon, palotákon és romokon, szövevényes rokoni kapcsolatokon és egy sodró szerelmen át a pesti nyüzsgésből a Kárpátok lábához – majdnem az Üveghegyen túlra. Anna irigylésre méltó életet él Budapesten: tökéletes férfi, érdekes tévés munka, sok utazás, nagy társasági élet, ragaszkodó barátok. Ám egy nap különc bécsi nagynénje és egy megrázó találkozás rádöbbenti, hogy szép üvegburája alatt már alig kap levegőt. Útkeresése közben rátalál örökségére – és egy kis erdélyi faluban a mindent felülíró szerelemmel együtt önmagára is. Pillanatképek az erdélyi arisztokrácia elsüllyedt világából, és kései utódaik nem mindennapi hétköznapjaiból.

Köszönöm O.!
Nagyon tetszett a regény!
Igyekeztem behozni az áprilisi lemaradást, sikerült befejezni május 2-án és ugyanazon a nap nekifogtam a májusi könyvnek.
Majd jön az is :)

2012. május 7., hétfő

Édesanyámnak!

Dsida Jenő: Hálaadás

 Köszönöm Istenem az édesanyámat! 
Amíg ő véd engem, nem ér semmi bánat. 
Körülvesz virrasztó áldó szeretettel, 
Értem éjjel-nappal dolgozni nem restell. 
 Áldott teste, lelke csak érettem fárad, 
Köszönöm Istenem az édesanyámat!
 Köszönöm a lelkét, melyből reggel, este imádság száll 
Hozzád, gyermekéért esdve. 
Köszönöm a szívét, mely csak értem dobban 
itt e földön senki sem szerethet jobban! –
Köszönöm a szemét, melyből jóság árad, 
Istenem köszönöm az édesanyámat! 
Te tudod, Istenem – milyen sok az árva, 
Aki oltalmadat, vigaszodat várja. 
Leborulva kérlek: gondod legyen rájuk, 
Hiszen szegényeknek nincsen édesanyjuk!
 Vigasztald meg őket áldó kegyelmeddel, 
Nagy-nagy bánatukat takard el, temesd el! 
Áldd meg édesanyám járását-kelését, 
 Áldd meg könnyhullatását, áldd meg szenvedését! 
Áldd meg imádságát, melyben el nem fárad, 
Áldd meg két kezeddel az édesanyámat! 
Halld meg jó Istenem, legbuzgóbb imámat: 
Köszönöm, köszönöm az édesanyámat!

 Élőben egy nappal hamarabb, blogon egy nappal később... de köszöntelek szeretettel. :) 

“Igen, lehet, hogy anya tényleg egy pók. Egész életében a semmiből szőtt mindent: ennivalót, csodás ruhákat, szeretetet, taníttatást és tetőt a fejünk felé. A pók lánya vagyok. Gyönyörűnek látom őt. Egész életemben azon igyekeztem, hogy boldoggá tegyem. Mert amikor boldog, az egész ház ujjong, a falak szélesen mosolyognak, a függönyök repesnek örömükben, a világoskék párnahuzatok nevetnek a kitárt ablakokon beáramló napfényben, és a lángnyelvek vidám táncot ropnak a tűzhelyen.” 
(Rani Manicka)